41 368 24 80 kontakt@smkielce.pl

Członkowie Stowarzyszenia mogą korzystać z bezpłatnej rehabilitacji. Prowadzona jest ona pod czujnym okiem fizjoterapeutów Rafała oraz Uli, którzy oklepują i smarują chore miejsca przybyłych pacjentów. Na sali rechabilitacyjnej można skorzystać między innymi
z materaca VIOFOR który ma działanie przeciwbólowe, regenerujące i poprawiające krążenie obwodowe, a także antyseptyczne , relasakcyjne i zmniejszające deficyt tlenowy. Urządzenie to stosowane do terapii polem magnetycznym wykorzystujący tzw. jonowy rezonans cyklotronowy. Poniżej prezentujemy parę zabiegów fizykoterapii z których mogą skorzystać na sali rehabilitacyjnej członkowie naszego Stowarzyszenia. To wszytko oczywiście pod czujnym okiem fizjotrapeutów.

h

Biostymulacja laserem

Biostymulacja laserem wywiera korzystny wpływ na leczenie uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich. Najlepszy skutek osiąga się przy leczeniu trudno gojących się ran oraz owrzodzeń. Jednym z podstawowych właściwości działania promieniowania laserowego, jest działanie przeciwbólowe wiążące się ze zwiększoną zawartością endorfin
h

Lampa Bioptron

Dzięki swoim właściwościom lampa bioptron poprawia mikrokrążenie, stymuluje wzrost produkcji DNA i RNA, adenozynotrifosforanu i kolagenu, wpływa na wzrost fagocytozy, a także poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego. Ponadto bioptron aktywuje procesy regeneracji komórek, łagodzi napięcie mięśni i nerwów. Promienie bioptron stymulują skórę, komórki wewnętrzne oraz biocząsteczki. Następuje reakcja łańcuchowa, której efekty są odczuwalne w całym organizmie. Skutki naświetlania (samoleczenie, regeneracja, procesy obronne organizmu) odbijają się na całym ciele.
h

Elektrostymulacja

Elektrostymulacje są to zabiegi do których używa się prądy impulsowe, służące do pobudzenia mięśnia do skurczu. Celem tych zabiegów jest utrzymanie zdolności mięśnia do skurczu, a także zapobieganie jego zanikowi oraz przywracanie masy i siły mięśniowej.

h

Wiofor - pole magnetyczne

Zabiegi wykonywane za pośrednictwem maty Viofor polegają na aplikacji pola magnetycznego o niskiej wartości indukcji, zbliżonej do pola magnetycznego ziemi na cały organizm. Terapia ta znajduje zastosowanie w leczeniu między innymi schorzeń układu nerwowego, układu pokarmowego, chorób metabolicznych. Generalnie zabieg ten stosowany jest w poprawie stanu ogólnego, przyspieszeniu zdrowienia oraz w profilaktyce.