41 368 24 80 kontakt@smkielce.pl

Olej z liści kwiatów konopi – metoda Ricka Simpsona
Czym jest olej z konopi i w jakim celu się go stosuje?
Olej ten używany jest z powodzeniem w leczeniu nie tylko nowotworów, lecz także wielu innych dolegliwości. Niestety, gro ludzi przychodzących po pomoc, ma już organizmy zniszczone przez konwencjonalne metody leczenia, tj. radioterapię czy chemioterapię. W tym wypadku dużo trudniej przebiega proces leczenia.
W przypadku gdy jest już za późno na wyleczenie nowotworu, stosowanie oleju może poprawić jakość życia i je wydłużyć. Oczekiwanym efektem jest np. znaczne zmniejszenie bólu, lepszy apetyt i samopoczucie. Należy nadmienić, że działanie kanabinoidów zawartych w oleju regeneruje niezbędne do życia organy np. trzustkę. Chorzy na cukrzycę – leczeni olejem – po około 6 tygodniach zazwyczaj nie potrzebują aplikowania insuliny.
Opis działania
Najczęstszym efektem tego medykamentu jest senność oraz chęć odpoczynku, co stanowi ważny element leczenia. Zwykle w ciągu godziny odczuwalny jest relaks. Nie walcz z dziwnym odczuciem i sennością podczas tego procesu. Przeważnie odczucie to znika po około miesiącu od pierwszego użycia. Dla ludzi którzy używają chemioterapii, zalecane jest rozpoczęcie stosowania od większej dawki, ok. 3-4 kropli na dzień. Dawka ta zniweluje uczucie bólu związanego z braniem chemioterapii i wspomoże organizm w regeneracji zniszczonych przez terapię farmakologiczną zdrowych komórek. Doświadczenia wskazują, że zaczęcie od tak małych dawek nie powoduje u pacjentów tzw.”haju”
Dawkowanie
Zazwyczaj pełna kuracja zabiera około 90 dni = 60 ml, ale przy agresywniejszych formach oraz po chemioterapii często potrzeba kolejnych 60 ml. Dla osób terminalnie chorych, nie mających z tym do czynienia, sugeruję zaczynać z dawką 2-3 kropel wielkości ziarenka ryżu. Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z Cannabis lub jej pochodnymi, należy zacząć dawkowanie od połowy lub nawet 1/4 ziarenka ryżu. Po każdych 4 dniach należy zwiększać dawkę dwukrotnie do osiągnięcia 1 ml oleju na dzień (dawka dla ludzi z nowotworem). Wszystko zależy od stanu organizmu w momencie osiągnięcia tej dawki. Używając tych metod, pozwolimy organizmowi na przystosowanie się i zbudowanie tolerancji na olej.U pacjentów z glejakami mózgów potrzeba nawet i 3 ml dziennie.
Jak budować tolerancję.
Zaleca się zwiększanie dawki (podwojenie poprzedniej) co 3-4 dni (dla osób po chemioterapii) lub co 4-5 dni dla osób nie biorących chemioterapii. Budowanie tolerancji trwa około miesiąca, później zaczyna się terapia właściwa. Ma to na celu przyzwyczajenie organizmu pacjenta do ubocznych efektów CBD.
Dawkowanie u dzieci i osób starszych
Na start: 1 gram konopnego oleju powinien być zmieszany z 20 gramami organicznego, tłoczonego na zimno (z pierwszego tłoczenia) oleju kokosowego lub rydzowego. Zaleca się mieszać oleje.
Ten roztwór zawiera proporcje 1/20 g lub 0,05 g lub 50 mg oleju konopnego na gram  wymieszanego oleju kokosowego lub rydzowego. Kapsułka ’00’ mieści około całego 1 grama substancji. Zaleca się stosowanie 1 g dwa razy dziennie. To da ok 0,1 g oleju konopnego dziennie. Kontynuuj takie stosowanie aż zauważysz odporność na dawkę lub masz siłę spróbować więcej leku. Zaleca się zwiększanie dawek co tydzień.
W drugim tygodniu lub gdy pacjent czuje się gotów zaleca się zmniejszenie rozcieńczania do 1/10 g czyli należy połączyć 1 gram oleju konopnego z 10 gramami oleju roślinnego. To bezpieczne dozowanie daje 0,1 g (100 mg) oleju konopnego. W ten sposób wprowadzamy większe ilości terapeutycznych kanabinoidów do organizmu pacjenta. Ta dawka stosowana dwa razy dziennie zwiększy nasycenie do 0,2 g (200 mg) oleju konopnego dziennie. To dobra droga do stopniowego zwiększania dawki aż do 1 grama (lub więcej) dziennie. Zaleca się zmniejszenie rozcieńczania i zwiększenie spożycia olejki konopnego przez następne dwa tygodnie. W ciągu pierwszego miesiąca 1 gram olejku konopnego spożywany dziennie powinien być tolerowany przez organizm,Nie trzeba się ograniczać do jednego grama dziennie, jeżeli stan pacjenta jest bardzo ciężki. Olejek kokosowy nie jest jedynym dobrym rozpuszczalnikiem, przy braku jego dostępności można wykorzystać: oliwę z oliwek, olej z pestek winogron, olej z konopi oraz inne. Nie zaleca się używania olejów mogących pochodzić z produkcji żywności modyfikowanej genetycznie, takich jak: olej sojowy, olej kukurydziany, olej rzepakowy oraz inne roślinne.
Sposoby podawania
Olej jest bardzo gęstą substancją i z powodu zimniejszych temperatur, może być często trudny do wyciśnięcia z butelki lub tuby. Jeśli masz problemy z wyciśnięciem, włóż strzykawkę lub butelkę do garnuszka z gorącą wodą na parę sekund. Olej znów powinien być łatwy do wydobycia. Gorąca tuba może spowodować zbyt dużą ilość wyciśniętej substancji – rób to bardzo uważnie i powoli aby nie zmarnować oleju i nie przedawkować. Jedna mała kropla na Twój palec, popij kubkiem gorącej herbaty,który zredukuje smak oleju i pozwoli dostać się medykamentowi do Twojego organizmu. Aby zwiększyć dawkę (podwoić poprzednią), zaleca się robić to co 3-4 dni (dla osób po chemii) lub co 4-6 dni dla osób nie biorących chemioterapii lub mających mniejszą tolerancję. Olej może być stosowany w pustych kapsułkach lub na ziarnku ryżu.
Stosowanie z innymi lekami
Olej obniża ciśnienie krwi. Dlatego jeżeli bierzesz leki hipotensyjne, prawdopodobnie nie będziesz musiał ich używać. Musisz zachować ostrożność i uwagę. Nie stosuj tych dwóch medykamentów w jednym czasie, skonsultuj to ze swoim lekarzem.
Czy dawka zależy od masy ciała?
Każdy z nas ma różną tolerancję na ten medykament. Twoja waga czy wzrost mogą wskazywać na to, że masz większa bądź mniejszą tolerancję na olej z konopi. Większa masa ciała generalnie potrzebuje większej dawki.
Kiedy używasz chemioterapii lub radioterapii możesz odczuć mdłości, zawroty głowy. Możesz poczuć się „dziwnie”, czasem mogą wystąpić wymioty, ale nie martw się, to jest normalny efekt łączenia procesu leczenia olejem i chemioterapii. Zmęczenie i odczucie letargu również mogą pojawiać się w początkowych fazach procesu leczenia (do miesiąca czasu) i mogą być wyraźnie zauważalne. Dlatego sugeruje się zażywanie oleju tego na 1-2 godziny przed snem. Nie panikuj, jeżeli uważasz, że przedawkowałeś. Jest to substancja naturalnego pochodzenia o bardzo mocnym działaniu. Niemożliwa do śmiertelnego przedawkowania. Jednak nieodpowiednie stosowanie może spowodować niechciane efekty. Uczucie po przedawkowanie moze być dla Ciebie nieznane, ale nie jest niebezpieczne. Dotleń się, otwórz okno, weź kilka głębokich oddechów i zaczerpnij świeżego powietrza. Napij się słodkiego napoju, który po paru minutach zniweluje „dziwne” odczucie. Słodkie napoje nie są zalecane dla osób z nowotworami.
Ciąża i karmienie piersią.
Nie ma doniesień ani wiarygodnych badań dotyczących negatywnego wpływu kanabinoidów na kobiety w ciąży oraz płód. Ewentualny wybór należy skonsultować z lekarzem który się w tym specjalizuje.
jak przechowywać olej
Najlepiej w chłodnym i całkowicie ciemnym miejscu. Należy chronić przed dostępem dla dzieci.
Co zawiera lek?
Olej RSO powinien zawierać kanabinoidy – ok 0,18% THC i ok 4% CBD. W skład jego wchodzą również inne m.in. CBG, CBC. Olej otrzymywany na bazie alkoholu zawiera również inne substancje roślinne wspomagające walkę z nowotworami, np. chlorofile oraz związki zapachowe, tj. terpenoidy, które również mają wartość medyczną. W oleju może również znajdować się ekstrakt, który wykorzystywany jest do wytworzenia lekarstwa.